preloder

JAK USTAWIĆ ŚWIATŁO, ABY W POCHMURNY DZIEŃ NA SESJI ŚWIECIŁO SŁOŃCE

12 marca, 2019
0 Comments

Sesja zdjęciowa dla QUARTICON, czyli: Jak ustawić światło, aby w pochmurny dzień na sesji świeciło słońce.

Na sesji wizerunkowej firmy światło gra ważną rolę. Nawet tak samo istotną, jak świetny wygląd i dobre samopoczucie naszych modeli - informacje jak przygotować się do sesji biznesowej znajdziecie tutaj: http://fotografiawbiznesie.pl/przygotowanie-do-sesji/

Każdy z nas profesjonalne zdjęcia wizerunkowe kojarzy z dobrze oświetlonym planem zdjęciowym, jasnymi czystymi kadrami. Prawdziwym wyzwaniem dla fotografa jest spełnienie tych oczekiwań nawet w pochmurny, deszczowy dzień.
Tu z pomocą przychodzi nie tylko doświadczenie, ale i profesjonalny sprzęt, który pozwoli wyczarować słońce nawet na przekór warunkom atmosferycznym.

Jedną z naszych realizacji w lutym była sesja wizerunkowa dla QuarticOn. Poza Polską działają prężnie także w Czechach oraz Wielkiej Brytanii, a ich plany na ekspansję są naprawdę imponujące. Bardzo im kibicujemy, to dobrzy specjaliści i niesamowicie zgrany, sympatyczny zespół. Chwilę wcześniej weszli na rynek GPW, pracują nad nową stroną i dlatego potrzebowali dobrych zdjęć wizerunkowych.

Warunki jakie zastałyśmy w dniu zdjęciowym nie były imponujące. Za oknem szary, ponury dzień, zaś wewnątrz niskie sufity i żółte oświetlenie z minimalnym dostępem do światła dziennego. Byłyśmy na to przygotowane i wiedziałyśmy, że na tej sesji zdjęciowej musimy wypracować jasne pełne światła kadry. Tym razem pomogły nam dwie, niezawodne lampy: PROFOTO B1 oraz PROFOTO B10, działające w trybie HSS oraz Air TTL. Niezaprzeczalną zaletą tych lamp jest zasilanie bateryjne, które pozwala ograniczyć do prawdziwego minimum problem związany z postawieniem lamp w przestrzeni biurowej, na co dzień niedostosowanej do potrzeb sesji zdjęciowych.

Moc światła błyskowego w PROFOTO B1 wystarcza by oświetlić całkiem sporą scenerię. Podczas tej sesji wizerunkowej po założeniu PROFOTO UMBRELLA DEEP WHITE XL to właśnie B1 została naszym głównym źródłem światła, doskonale imitując słońce. Pracowałyśmy na niskich przysłonach - co lubimy najbardziej. Synchronizacja z krótkim czasem migawki pozwoliła nam zamrozić każdy ruch. Lampą pomocniczą, była PROFOTO B10 - mała i  bardzo poręczna, a jednocześnie pełnoprawna lampa studyjna, którą można sterować za pomocą aplikacji w iPhone. Tam gdzie nie potrzebowałyśmy silnego światła, bądź też brakowało przestrzeni 'na odejście' korzystałyśmy z B10 na którą zamocowana była składana, mobilna CZASZA PROFOTO OCF BEAUTY DISH WHITE. Już bez modyfikatora doskonale posłużyła nam jako pomoc przy wpuszczaniu strumienia światła.

Dzięki niestandardowemu ustawianiu lamp, szerokim spektrum ich możliwości oraz naszym dążeniem do perfekcji wspólnie z pracownikami QuarticOn udało nam się wypracować bardzo dobre zdjęcia. Pomimo pracy na wielu planach nie zaburzyłyśmy harmonogramu dnia, a pracownicy wykonali swoje obowiązki zgodnie z planem - znaleźli nawet czas na tort i krótkie świętowanie wewnątrz firmy.

Chcąc doświetlić całe pomieszczenie ustawiałyśmy pełną moc B1 kierując lampę w przeciwną stronę od fotografowanej osoby - korzystałyśmy z odbitego od ściany światła, zaś B10 doświetlałyśmy fotografowane osoby.
Przy zdjęciach grupowych głównym modyfikatorem była PROFOTO UMBRELLA DEEP WHITE XL, zaś B10 wpuszczała strumień światła za plecami modeli, wykorzystując również odbicie od białych ścian.

Podsumowując:

- jeśli zastanawiasz się czy biznesowa/wizerunkowa sesja zdjęciowa oznacza wyłączenie na cały dzień pracy, to nasza odpowiedź brzmi: NIE
- jeśli chcesz wykorzystać swoją przestrzeń biurową, ale zastanawiasz się czy można dobrze doświetlić nieprzystosowany do zdjęć plan, to nasza odpowiedź brzmi: TAK
- jeśli startujesz w fotografii biznesowej/chcesz zmienić sposób lub rodzaj oświetlenia na sesjach zdjęciowych, a zastanawiasz się czy warto zainwestować w Profoto, to nasza odpowiedź brzmi: TAK
- jeśli zastanawiasz się, czy profesjonalne zdjęcia biznesowe potrzebują współpracy z wizażystką, to nasza odpowiedź brzmi: TAK, podczas sesji zdjęciowych pracujemy z doświadczoną wizażystką.

Zerknijcie na backstage oraz efekt finalny.

https://fotografiawbiznesie.pl/wp-content/uploads/2019/03/IMG_6540-1500x500.jpg
https://fotografiawbiznesie.pl/wp-content/uploads/2019/03/IMG_6583-1-1500x1000.jpg
https://fotografiawbiznesie.pl/wp-content/uploads/2019/03/IMG_6584-1-1500x1000.jpg
https://fotografiawbiznesie.pl/wp-content/uploads/2019/02/7N4A3185-1500x1000.jpg
https://fotografiawbiznesie.pl/wp-content/uploads/2019/02/7N4A3372-1500x1000.jpg
https://fotografiawbiznesie.pl/wp-content/uploads/2018/09/7N4A3026-1500x1000.jpg
https://fotografiawbiznesie.pl/wp-content/uploads/2018/11/7N4A3045-1500x1000.jpg
https://fotografiawbiznesie.pl/wp-content/uploads/2019/02/7N4A3449-1500x1000.jpg
https://fotografiawbiznesie.pl/wp-content/uploads/2018/11/7N4A3166-1500x1000.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rating*