preloder

PRZYGOTOWANIE DO SESJI BIZNESOWEJ

Kilka ogólnych wskazówek jak przygotować się do sesji wizerunkowej.

1. W pierwszej kolejności, zastanówcie się do czego posłużą Wam nowe zdjęcia. Kluczem do prawidłowego przygotowania będzie zrozumienie kim są Wasi odbiorcy. Przykładowo, jeśli pracujecie w konserwatywnej firmie prawniczej, bądź do takiej pragniecie aplikować to zdecydowanie najlepiej sprawdzi się formalny ubiór -  dobrze skrojony garnitur wraz z modnymi, dopasowanymi dodatkami lub stonowana sukienka o długości przed kolano i elegancki żakiet. Inaczej, kiedy Wasze zdjęcie ma podbić serca w firmie gdzie panuje swobodna, nieformalna atmosfera - wtedy nie ubierajcie się zbyt elegancko.
Jeśli oczywiście nikt nie wymaga od Was inaczej, to zazwyczaj bezpieczniej zdecydować się na drobniejsze ustępstwa od "formalnego ubioru" - Panowie niech wywiną rękaw w koszuli, a Panie założą sukienkę w kwiaty. Jeżeli chcecie pokazać nieformalny styl pracy, to śmiało - załóżcie dżinsy i t-shirt z fajnym napisem, może właśnie taki outfit w Waszym przypadku idealnie wpasuje się w profil odbiorcy.

2. Być może słyszeliście o kilku stereotypach - aby nie zakładać ubrań w paski, unikać warstw tego samego koloru… wyrzućmy te ‘ideały’ za okno! Najważniejsze, abyście pozostali sobą i czuli się swobodnie. Możecie mieć swój ulubiony kolor lub wiecie, że spódnica o długości midi lepiej pasuje do Waszego wyglądu, chcecie nosić paski - świetnie, załóżcie je! Podążajcie za własnym instynktem i preferencjami.

3. Jeśli kupiliście na sesję coś nowego - najpierw sprawdźcie w domu, czy dobrze leży. Jedyne, czego obiektyw bardzo nie lubi to za duża i źle dopasowana odzież. Zapytajcie przyjaciół w czym wyglądacie najlepiej i przynieście ze sobą minimum 3 - 4 zestawy ubrań - wspólnie sprawdzimy co układa się najkorzystniej i które ubrania aparat lubi najbardziej.

4. Niewątpliwie miłym i pożądanym dodatkiem do sesji jest biżuteria i akcesoria. W przypadku kobiet są to: kolczyki, delikatne bransoletki, wisiorki, zegarek (najlepiej kiedy występują one w tej samej tonacji: chłodnej - białe złoto, bądź ciepłej - żółte i różowe złoto)U mężczyzn, są nimi: muszka, krawat, poszetka czy zegarek.
Nie obawiajcie się przynieść na sesję takich akcesoriów jak: iPad, skórzany notes, pióro, piękny elegancki płaszcz czy nawet szal. One pozwolą nam zróżnicować zdjęcia i dodać im wyrazu.

5. Piękne Panie, zadbajcie o paznokcie, kolor - pozostawiamy Wam, pamiętajcie jednak o wskazówkach z punktu pierwszego. Klasyczna elegancja to: jasny róż, french w odświeżonej wersji baby boomer, czerwień w odcieniu meksykańskim czy też burgund.

6. Jak wykonać makijaż na sesję wizerunkową? - pamiętajcie, aby makijaż pozostał dodatkiem do urody. Podkreślcie piękne usta, albo oczy stawiając na wyeksponowanie jednego bądź drugiego, nie wszystkiego na raz. Makijaż do sesji zdjęciowej powinien być nieco mocniejszy z uwagi na światło błyskowe z którym będziemy pracować. Jeżeli w sesji wizerunkowej bierze udział wizażystka wówczas przyjdźcie bez makijażu i powiedzcie o swoich preferencjach… pozwólcie jej zadbać o siebie - to profesjonalistka. W przypadku, gdy jesteście uczulone na niektóre kosmetyki weźcie ze sobą te produkty, których możecie używać.

7. Dobre samopoczucie zarówno u kobiet jak i mężczyzn często zaczyna się od nienagannej fryzury, zadbajcie o nią. Jeżeli macie wątpliwości, czy przed sesją udać się do fryzjera, to nasza odpowiedź brzmi - tak! Ważne jednak, abyście uprzedzili go, że podczas sesji będziemy pracować nad najlepszym ułożeniem włosów. Co za tym idzie - niech pozostawi je lekkie i nie obciążone nadmierną ilością utrwalaczy.
Jeżeli farbujecie włosy, to pamiętajcie że oko aparatu o wiele bardziej wyeksponuje odrost,  nawet taki, którego na co dzień prawie nie widać.
Kiedy w sesji zdjęciowej bierze udział stylista włosów, to po prostu umyjcie je świeżo przed sesją i nie obciążajcie zbytnio kosmetykami.
Panowie, zadbajcie o swój zarost - na fotelu Barbera, bądź w domowym zaciszu.

8. Ostatnia kwestia, którą chcemy poruszyć to okulary. Często zdarza się tak, że na co dzień nosicie je w naprawdę pięknych oprawkach, zaś na sesję postanawiacie się ich pozbyć i włożyć soczewki. Nie róbcie tego, jeżeli Wasze oczy nie są do nich przyzwyczajone.
Jeśli przyjdziecie w okularach, ale po kilku kadrach postanowicie zapozować bez- to po prostu je zdejmiemy. Pamiętajcie - okulary dodają uroku, a ponadto będą dla Was jak akcesoria, którymi można ‘zagrać’ na zdjęciach.

Chyba tyle, gdybyście mieli pytania, albo wątpliwości to piszcie śmiało, zaś jeśli nadal nie jesteście pewni w co się ubrać, to przygotowałyśmy dla Was kilka inspiracji.

KLIKNIJ I ZOBACZ!

... a co z pozowaniem?

Jesteśmy doświadczonymi fotografami, dlatego podczas sesji zdjęciowej potrafimy udzielić instrukcji i wskazówek, które pozwolą nam wypracować świetne zdjęcia, a Wam czuć się i wyglądać dobrze. Mimo to bardzo pomocne będzie, jeśli potrenujecie trochę przed lustrem. Zobaczycie, kiedy wyglądacie najkorzystniej czy też jak trzymać ręce żeby prezentowały się naturalnie. Pomyślcie, co mają wyrazić Wasze zdjęcia i po prostu bądźcie sobą. Najważniejsze, abyście czuli się swobodnie i wyglądali naturalnie.

Poniżej przygotowałyśmy inspiracje, które pomogą Wam pozować nieco swobodniej przed obiektywem.

KLIKNIJ I ZOBACZ!